Parodontologie

Parodontologie je obor stomatologie, který se  zabývá léčením parodontu – tkání okolo zubu . Zahrnuje jak léčbu zánětů ( parodontitidy ) , tak estetickou a funkční  léčbu ( krytí obnažených krčků , štěpy měkkých tkání u implantátů apod . )

Dentální hygiena

Dentální hygiena je základní kámen v léčbě onemocnění parodontu a primární prevencí vzniku jak nemocí parodontu , tak kazů. Naše šikovná dentální hygienistka má nezastupitelné místo v našem týmu a každá kompletní rekonstrukce začíná a končí u ní. Konservativní léčba parodontitidy , tedy nad a poddásňové ošetření zubu , spojené s perfektní následnou domácí péčí , je schopno vyléčit až 80 % všech parodontitid . Čím dříve se s léčbou začne ,  tím lepší jsou výsledky. 

Bělení zubů

Naše dentální hygienistka provádí také bělení zubů. Používáme tzv. „kombinovanou techniku“ - tedy čtrnáctidenní domácí bělící kúru ve speciálních nosičích, která je zakončena ordinačním bělením. Výsledky jsou vynikající . Tento typ bělení je naprosto bezpečný pro sklovinu a má dlouhotrvající efekt. Zeptejte se na detaily na Vaší příští návštěvě na dentální hygieně.